I Den Här Artikeln:

Kostnaden för att använda tjänsterna för pund (som äpplen) är $ 1 per pund (5 pund max), medan varor som säljs individuellt (som ananas) kostar $ 1 utöver priset på frukten enligt Gothamist.

Självklart har stormarknader erbjudit prehackade grönsaker till en hög kostnad i många år - det här säkerställer att du får en fräsch produktskärning precis som du gillar det.

Personligen finner jag att jaga och förbereda min mat för veckan är en lugnande tid för att ansluta till min mat - till och med butternut squashes och kronärtskockor. Men om du är någon som har extra pengar och föredrar att någon gör det smutsiga arbetet för dig, här går du!

Tänk dig att föra en burk med helhackad och prepped frukt och grönsaker hem för dina veckovisa måltider. En dröm går i uppfyllelse, även om det kommer till en kostnad. Är det här banan väg för livsmedelsbutik versioner av Blå Förkläde måltid lådor? Svaret kommer med tiden.


Video: The Great Gildersleeve: Flashback: Gildy Meets Leila / Gildy Plays Cyrano / Jolly Boys 4th of July